SPORT

by / on March 21, 2018 at 9:55 pm / in SHOWBIZ, SPORT, VIDEO

Ish-gruaja e Blerim Xhemalit nuk mban më, shpërthen ndaj futbollistëve: Ata nuk dinë të as me ma lyp… (VIDEO)

Erjona Sulejmani i sulmoi ashpër futbollistët, duke thënë se janë meshkuj që nuk dinë as të flasin. “Nuk dinë të bëjnë asnjë bisedë. Unë nuk dua më futbollist! Futbollin e përjashtoj për momentin”, u shpreh Sulejmani në “Top Shoë Magazine”. “Gratë që ndahen nga futbollistët, po shpëtojnë. Ata dinë vetëm të rrinë në Instagram e të kërkojnë gra”, shtoi Erjona.

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 10:47 pm / in SPORT

EKSKLUZIVE: Për 40 sekonda Shqiptari nokauton serbin sonte… (VIDEO)

Dardan Avdylaj e ka mposhtur kikboksierin serb, Nemanja Kukic. Kikboksierit shiqptar nuk iu deshën më shumë se 40 sekonda për ta mbyllur këtë meç. Që në raundin e parë, Dardan Avdylaj ka mposhtur kikboksierin serb. Kjo është fitorja e 20 e Dardanit në karrierë, e 8’ta me K.O. Shiko Videon tek linku me posht

Read more ›
by / on March 15, 2018 at 10:02 am / in SPORT

Çfarë i tha arbitri Presidentit që hyri me armë në fushe? Ja fjalet prekëse të tij (VIDEO)

Disa ditë pas ngjarjes së dhunshme në futbollin grek ku presidenti i PAOK-ut u fut me pistoletë në stadium duke kërcënuar arbitrin, gazeta spanjolle, “Marca” ka publikuar disa detaje të reja se çfarë ndodhi atë mbrëmje. 58-vjeçari, Ivan Savidis, iu afrua gjyqtarit duke e kërcënuar atë dhe duke krijuar një situatë aspak të zakontë për një ndeshje futbolli. Edhe pse […]

Read more ›
by / on March 12, 2018 at 3:39 pm / in SPORT, VIDEO

Xhaka ia kthen fjalën Wengerit, Ja çka i tha në shqip (KËTO JANË PAMJET)

Ndeshja kundër Milanit prodhoi spektakël në fushë, ndërsa kamerat kanë kapur një moment interesant. Futbolliti me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, që luan për Arsenalin, provoi të gjente golin me një goditje nga distanca, por topi përfundoi shumë larg portës. Për ti parë shkëmbimet e Arsene Wenger dhe Granit Xhakës, Klikoni Këtu:

Read more ›
by / on March 12, 2018 at 1:16 pm / in SPORT, VIDEO

I ‘çmenduri’ Florian Marku nokauton boksierin kundërshtar, ai bie pa ndjenja në ring (Kujdes Pamjet)

Florian Marku është një nga kikboksierët më të njohur dhe më të fortë shqiptar.Marku nuk po ndalet duke stërvitur pas fitores ndaj boshnjakut Mutfic, shkruan GazetaBlicPak minuta më parë është postuar një video, ku shihet Florian Marku duke u stërvitur. Ai u pa duke u ndeshur me një kikboksier tjetër, i cili nokautohet dhe bie pa ndjenja në ring. Ja […]

Read more ›
by / on March 9, 2018 at 12:03 pm / in SPORT, VIDEO

Xhaka e ‘çmendi’ Wengerin pas asaj që bëri në “San Siro”, Ramsey shpërthen në të qeshura (VIDEO)

Xhaka ka irrituar Wengerin në sfidën që Arsenali e fitoi 0-2 në “San Siro” kundër Milanit. Pak minuta para fundit, saktësisht në minutat shtesë, Granit Xhaka tentoi nga distanca për të realizuar ndoshta një gol të paharrueshëm, por tentimi i tij nuk ishte ai më i miri. Kjo irritoi trajnerin, Arsene Wenger, që u ngrit në këmbë duke diskutuar me […]

Read more ›
by / on March 8, 2018 at 11:33 am / in LAJME, SPORT

Hajdutët hynë në shtëpinë e tij, por ajo çfarë bëri Mohamed Salah ka befasuar botën (VIDEO)

Kur në vitin 2014 u largua nga shtëpia e tij në Egjipt, Luis Suarez ishte golëshënuesi më i madh në historinë e Liverpoolit në një sezon me 31 sosh. Liverpool harxhoi miliona për shumë sulmues, që nga Baloteli deri te Lambert, por tani duket se ka gjetur të duhurin. Muhamed Salah duket se është adapt për Liverpoolin. Ai po shkëlqen […]

Read more ›
by / on March 7, 2018 at 11:58 am / in SPORT, VIDEO

Publikohet VIDEO-ja, ja çfarë po bënte Astori pak minuta para se të vdiste (VIDEO)

Vdekja e futbollistit italian, Davide Astori ka tronditur gjithë opinionin sportiv në botë. Mediat italiane kanë publikuar një video me momentet e tij të fundit para se të ndahet nga kjo botë. Mbrëmja e së shtunës ishte normale ku pas një një sfidë në “Play Station” kundër portierit të skuadrës, Marko Sportielo, rreth orës 23:00, kapiteni i Fiorentinës ishte drejtuar […]

Read more ›
by / on March 6, 2018 at 10:47 pm / in SHOWBIZ, SPORT, VIDEO

Publikohet video! Prezantuesi i Klanit në skena të ‘nxehta’ me bukuroshen e RTK-së (VIDEO)

Prezantuesja e sportit në Radio Televizionin Publik të Kosovës (RTK), Arbnora Ademaj dhe gazetari e moderuesi i rubrikës së “ShowBizi-it” në KlanKosova – Vlorjan Halili me sa duket po kalojnë kohë të mira së bashku, shkruan GazetaBlic. Ish-prezantuesja e “SuperSport Kosova”, së fundi është ‘rehatuar’ në RTK, aty ku edhe e udhëheqë një emision Sportiv, përderisa Vlorjani i KlanKosovës, është […]

Read more ›
by / on March 3, 2018 at 11:41 am / in SPORT

Nicole përshendet dhe puth shqiptarët (Foto)

Këtë javë në Paris është duke u zhvilluar java e modës. Të pranishme në event ishin artiste jo vetëm të huaja, por edhe shqiptare. Një ndër to edhe blogerja, Armina Mevlani, e cila duket se ka pasur një takim mjaft të bukur gjatë eventit me Nicole Scherzinger. Në rrjetin social Instagram, Armina ka publikuar një video ku këngëtarja 39-vjeçarja, Nicol […]

Read more ›