LAJME

by / on March 23, 2018 at 2:44 pm / in LAJME, SHOWBIZ

Mahnit Monika Kryemadhi, pamja e saj sot ju lë pa fjalë (Video)

E ftuar në “Opinion” ditën e sotme është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi për të diskutuar mbi temën “Ç’po ndodh me LSI?”. E ftuar në “Opinion” ditën e sotme është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi për të diskutuar mbi temën “Ç’po ndodh me LSI?”. Por edhe në look, kryetarja e LSI-së duket se ka bërë një ndryshim me flokët e […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:22 pm / in LAJME, SHOWBIZ

Vendimi i pamëshirshëm i gjykatës: Ja çfarë u vendos për Olesia Dukën (Video)

E arrestuar për mashtrim të biznesmenëve dhe vjedhje të qindra mijëra eurove, këtë të premte stomatologia Olesia Duka dhe ish-bashkëjsortja e këngëtarit Bojken Lako ka kërkuar në Gjykatën e Apeli zbutje të masës arrest me burg. Por kjo kërkesë është hedhur poshtë nga gjykata. Avokati i saj pretendoi se stomatologia kishte qenë viktimë e një skene të pastrimit të parave, […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 12:19 pm / in LAJME

Ky është grabitësi i vrarë nga policia gjatë grabitjes në Fier (VIDEO)

Ditën e sotme është identifikuar viktima e shkëmbimit të zjarrit me policinë në Fier. Mësohet se viktima eshte identifikuar si shtetasi Xhuljan Sollaku, 20 vjeç, banues në Katund i Ri, Elbasan. Gjatë përplasjes ngeli i plagosur edhe grabitësi i dytë, Arben Mucaj. “Në datën 23.03.2018, rreth orës 03:00, policia lokale u njoftua nga një telefonatë se në lagjen ’29 Nëntori’ […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 12:18 pm / in LAJME

Vrau babain e 3 fëmijëve në oborrin e shtëpisë, Ja çfarë do të ndodhë me dibranin (VIDEO)

Ditën e sotme gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Mahmut Gegën. Gega akuzohet për vrasjen e biznesmenit dibran Elsi Kosiqi, dy ditë më parë në oborrin e shtëpisë së viktimës. “Nuk jam unë jam vrasësi”, ka thënë ai në sallën e gjyqit duke mohuar për të disatën herë autorësinë e ngjarjes. Hetimet vazhdojnë për të zbuluar […]

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 7:58 pm / in KURIOZITETE, LAJME, VIDEO

E TMERRSHME: Përplasje si nëpër filma në autostradë, gjithçka nisi nga motoristi (Video)

Një përplasje sikur të ishte në filma ka ndodhur në një autostradë në Turqi. Gjithçka nisi nga një goditje me shkelëm që një motorist i bëri një veture. Pas kësaj, vetura humbi kontrollen duke u përplasur me një veturë tjetër e cila përfundoi edhe më keq. E rëndësishme, se viktima nuk pati./Indeksonline/

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 7:56 pm / in LAJME

Zbulohet shkaku i vrasjes së biznesmenit në derën e shtëpisë. I dyshuari çudit me rrëfimin që bën (VIDEO)

Mahmut Gega, i arrestuar si autor i dyshuar për vrasjen e Elsi Kosiqit, ka mohuar një fakt të tillë gjatë marrjes në pyetje në Polici. Por, nga ana tjetër, Policia e Dibrës shprehet se ka siguruar prova dhe fakte që e identifikojnë atë si autor të vrasjes së 32-vjeçarit Kosiqi. Nga hetimet e deritanishme mendohet se pista kryesore e motivit […]

Read more ›
by / on March 22, 2018 at 3:12 pm / in LAJME

Me demarkacionin, Kosova i fali Malit të Zi këto bukuri natyrore (VIDEO)

Kosova pas tri viteve ka ratifikuar marrëveshjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi. Një nga temat më të përfolura të këtyre tri viteve ka qenë shënjimi i kufirit me Malin e Zi, pasi që nga fillimi ishin shfaqur dyshime se Kosova po humb territor duke i dhën Malit të Zi 8000 hekatrë. Por pas një marrëveshje mes dy […]

Read more ›
by / on March 21, 2018 at 11:25 pm / in LAJME

Çmendet i riu në Tiranë: Rreh ish të dashurën dhe i vjedh telefonin – Ja pse… (Video)

Një i ri nga Tirana me iniciale S.K, vetëm 19 vjec, ditën e djeshme ka gjetur ish të dashurën e tij dhe ka ushtruar dhunë fizike  mbi të. Por siç raporton policia, djali nuk është mjaftuar vetëm me këtë vepër, por i ka marrë vajzës kundër dëshirës  edhe telefonin e saj. Pas rrahjes, 19 vjecarja me inicialet E.B, banuese në […]

Read more ›
by / on March 21, 2018 at 8:42 pm / in LAJME

Vdekja e 20-vjeçare/ Një ditë pasi theu heshtjen, ndodh e papritura me vjehrrën (VIDEO)

Një ditë më parë, vjehra e 20-vjeçares Erisa Veizi që i dha fund jetës duke pirë 8 tablera fostoksinë theu heshtjen duke folur për herë të parë për ngjarjen tragjike. Luljeta Alla Krasta, i drejtohej me fjalë prekëse motrës s20-vjeçares në një status të kësaj të fundit në Facebook. Ndër të tjera ajo tregonte se një natë para ngjarjes fatale […]

Read more ›
by / on March 21, 2018 at 6:41 pm / in LAJME

Pas kalimit te Demarkacionit, kto jan 3 kushtet qe duhet plotsuar per viza schengen (Video)

Pasi ishte nje penges Demarkacioni per vizat per Kosovaret , vizat schengen ju mundesoin per te levizur lirshem ne evrope, por a keni menduar ndonjeher se pasi te kaloj demarkacioni cilat jan kushtet per te marr viza?? Albanian24 ju sjell disa detaje te cilat ju mundesojne 3 kushtet per viza qe duhet plotsuar.. Shtyp Reklamen me poshte per te pare […]

Read more ›