• Me demarkacionin, Kosova i fali Malit të Zi këto bukuri natyrore (VIDEO)

  Me demarkacionin, Kosova i fali Malit të Zi këto bukuri natyrore (VIDEO)

  Kosova pas tri viteve ka ratifikuar marrëveshjen e demarkimit të kufirit me Malin e Zi. Një nga temat më të përfolura të këtyre tri viteve ka qenë shënjimi i kufirit me Malin e Zi, pasi që nga fillimi ishin shfaqur dyshime se Kosova po humb territor duke i dhën Malit të Zi 8000 hekatrë. Por pas një marrëveshje mes dy […]

 • Labinot Tahiri: Darsëm në kuvend, ishalla kallet në tana anët (Video)

  Labinot Tahiri: Darsëm në kuvend, ishalla kallet në tana anët (Video)

  Labinot Tahiri është lidhur live në Kuvendin e Kosovës pas hedhjes së gazit lotsjellës. Labi ka ironizuar duke thënë se po bëhet dasëm në kuvend. “Ishalla kallet në tana anët” ka thënë Labi ndër të tjera./Indeksonline

 • E FUNDIT/ Lidhja jashtëmartesore i mori jetën babait të tre fëmijëve në Dibër (VIDEO)

  E FUNDIT/ Lidhja jashtëmartesore i mori jetën babait të tre fëmijëve në Dibër (VIDEO)

  Janë zbardhur detaje nga vrasja në Dibër ku shtetasi Elsi Kosiqi u vra në oborrin e shtëpisë në orët e vona të së hënës. Mësohet se autori, Mehmut Gega e ka thirrur fillimisht në emër dhe e ka qëlluar me tri plumba duke i marrë jetën. Shkak për vrasjen e 32-vjeçarit besohet se kanë qenë konfliktet e vazhdueshme mes tyre, […]

 • E TMERRSHME: Ky është autori i vrasjes së babait të tre fëmijëve në Dibër (VIDEO)

  E TMERRSHME: Ky është autori i vrasjes së babait të tre fëmijëve në Dibër (VIDEO)

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër, ku një i ri është ekzekutuar me armë zjarri në oborrin e banesës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Maqellarë pak pas mesnatës së ditës së djeshme dhe mësohet se ai është identifikuar si shtetasi Elsi Kosiqi. Mësohet se viktima është vrarë me armë zjarri ndërkohë banorët janë shprehur se Kosiqi kishte precedentë […]

 • Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean – Ja detajet… (VIDEO)

  Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean – Ja detajet… (VIDEO)

  Inxhinieri australian Peter McMahon, i cili ka përvojë për çështje të hulumtimit të fatkeqësive, para pak kohësh vërtetuar se me ndihmën e “Google Earth” aplikacionit që ka gjetur pjesë të mbetura nga aeroplani i Malajzisë MH370, i cili u zhduk gjatë fluturimit në vitin 2014. Sipas McMahon, pjesët e aeroplanit gjenden 16 kilometra në jug të ishullit Raund, i cili […]

 • Kjo është 16 vjeçarja që vdiq në mënyrë misterioze në Kosovë (FOTO)

  Kjo është 16 vjeçarja që vdiq në mënyrë misterioze në Kosovë (FOTO)

  Një e mitur ka ndërruar jetë gjatë ditës së hënë në Shtime. Vajza e cila mendohet të jetë e moshës 16-vjeçare, dyshohet se ka bërë vetëvrasje duke rënë nga një objekt.Magazina.al, ka mësuar se viktima është E.Bajrami nga fshati Reçak i komunës së Shtimes. Sipas policisë, dëshmitar i kësaj ngjarje është rojtari i objektit nga i cili dyshohet se ka […]

 • Përmbytjet në Durrës, Ja detajet çfarë po ndodh… (Video)

  Përmbytjet në Durrës, Ja detajet çfarë po ndodh… (Video)

  Përsëriten gjithnjë e me keq historitë e përmbytjeve në Durrës. Videot e fundit sjellin situata të dhimbshme, teksa njerëzit të detyruar të mbërrijnë në destinacione, punë apo emergjenca të tjera ecin mes jit, që u mbërrin deri në brez. Makinat janë mbuluar nga uji, e sa për dëmet mund të merret lehtë me mend se cfarë ndodh. Ndërkohë situatë krejtësisht […]

LAJM I FUNDIT

by / on March 23, 2018 at 2:49 pm / in SHOWBIZ

Marina Vjollca do t’ju lë gojë hapur: Video e saj me bikini djeg rrjetin (Video)

Marina Vjollca, moderatorja e cila gjatë gjithë karrierës së saj ka qenë në qendër të vëmendjes si për anën profesionale, ashtu edhe për jetën private, në shtator të vitit të kaluar u kurorëzua në martesë me reperin Getoar Selimi. Menjëherë pas dasmës, çifti shkoi për muaj mjalti në Xhamajkë, nga ku postonin rrallëherë foto. Sot Marina ka kujtuar ato ditë […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:44 pm / in LAJME, SHOWBIZ

Mahnit Monika Kryemadhi, pamja e saj sot ju lë pa fjalë (Video)

E ftuar në “Opinion” ditën e sotme është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi për të diskutuar mbi temën “Ç’po ndodh me LSI?”. E ftuar në “Opinion” ditën e sotme është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi për të diskutuar mbi temën “Ç’po ndodh me LSI?”. Por edhe në look, kryetarja e LSI-së duket se ka bërë një ndryshim me flokët e […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:40 pm / in SHOWBIZ

Futet në burg Fero, Ja video e reperit gjatë qëndrimit në qeli (Video)

Të rejat nga Fero nuk kanë të ndaluar. Pas u sulmua dy ditë më parë, Policia e Kosovës ka arrestuar sot vetë reperin dhe së bashku me të edhe menaxherin, Met Elshani me truprojën e label-it pasi dyshohej se janë hakmarrë ndaj grupit që rrahën Feron. Pak orë më vonë, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka thënë për “lajmi.net” se […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:35 pm / in SHOWBIZ

Shokuese/ Gruaja e aktorit të njohur poston foto e fashuar: Ndihmë, më rrahu burri (Video)

Për aktorin e “Savasci”, Berk Okay nuk kanë të ndaluar skandalet së fundmi. Vetëm dy ditë më parë atij i postuan fotot lakuriq që bën xhiron e rrjeteve sociale. Aktorit turk i kishin hakuar Instagramin dhe hackeri nuk e ka lënë me kaq. Dje në Instagramin e bashkëshortes së Berk Oktay, Merve është publikuar një foto e saj e fashuar […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:31 pm / in SHOWBIZ

Çmendet reperi i famshëm shqiptar: Godet veten me vezë në ballë – Ja pse… (Video)

Ai njihet si një prej reperëve më kontraverisalë të showbiz-it shqiptar, me stilin e tij ekstravagant, klipet e guximshme dhe vargjet eksplicite. Bëhet fjalë për reperin e famshëm të hitit “Kuks”,  Mozzik, i cili së fundmi i ka lënë pa fjalë ndjekësit e tij në Instagram. Në videon në fjalë të postuar në Insta Story, Mozzik shihet duke goditur veten […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:26 pm / in SHËNDETËSI, SHOWBIZ

Së shpejti në ekran: Zbulohen pamjet e emisionit të ri që do t’ju gozhdojë para televizorit (Video)

Ky vit duket të jetë përfundmisht viti i risive televizive. Pas emisioneve të shumta të reja që kanë nisur apo janë paralajmëruar në televizionet më të mëdha në vend, një tjetër emision pritet të nisë së shpejti në ekranin e “TVSH” që od të gozhdojë publikun para ekranit. Bëhet fjalë për emisionin e famshëm të kuzhinës “Masterchef Junior”, që kësaj […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:22 pm / in LAJME, SHOWBIZ

Vendimi i pamëshirshëm i gjykatës: Ja çfarë u vendos për Olesia Dukën (Video)

E arrestuar për mashtrim të biznesmenëve dhe vjedhje të qindra mijëra eurove, këtë të premte stomatologia Olesia Duka dhe ish-bashkëjsortja e këngëtarit Bojken Lako ka kërkuar në Gjykatën e Apeli zbutje të masës arrest me burg. Por kjo kërkesë është hedhur poshtë nga gjykata. Avokati i saj pretendoi se stomatologia kishte qenë viktimë e një skene të pastrimit të parave, […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:19 pm / in KURIOZITETE

‘Do të zbuloni tradhtinë’: Meri paralajmëron këto shenja të përgatiten për më të keqen (Video)

Ashtu siç ishet paralajmëruar, fundi i muajit mars nuk do të jetë ekzaktësisht pozitiv në përgjithësi për shenjat e horoskopit. Astrologia Meri Shehu bën të ditur se Mërkuri tashmë është në prapavijë dhe kjo situatë do të vijojë deri më 15 prill, çka do të sjellë jo vetëm ngadalësime, por edhe situata të pakëndshme. Në veçanti, astrologia e njohur paralajmëron […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 2:16 pm / in SHOWBIZ

Trondit Ema Andrea: ‘Më kanë ngacmuar seksualisht’ (Video)

E njohur për publikun për rolet e saj të shumta teatrale, aktorja Ema Andrea kësaj here ka qenë e ftuar në emisionin “Thumb”, ku ka tronditur me një rrëfim lidhur me jetën personale. Në një video promovuese të emisionit, Andrea deklaron se ka qenë viktimë e ngacmimeve seksuale.  “Po, po. Më kanë ngacmuar seksualisht!”-ka thënë në studion e emisionit aktorja […]

Read more ›
by / on March 23, 2018 at 12:26 pm / in SHOWBIZ

Luks dhe shumë shije, kjo është shtëpia e Sinanit dhe Andrrës (FOTO LAJM)

Sinan Hoxha dhe Andrra Destani kanë krijuar familjen e tyre të re duke iu përkushtuar plotësisht djalit të tyre, Ansi. Çifti edhe pse sju pëlqen të flasin shumë për jetën e tyre familjare dhe çfarë ndodh në shtëpinë e tyre të re, ndonjëherë ata e lëshojnë dorën. Por gjatë njw emisioni në TVSH, Sinan Hoxha dhe Andrra Destani kanë zbuluar […]

Read more ›